Wyniki Grand Prix w konkursie "Zdrowo jem, więcej wiem"

Klasa I w gronie zwycięzców!

Tydzień przed końcem roku szkolnego przyszedł czas na podsumowanie VIII edycji projektu "Zdrowo jem, więcej wiem". Klasa Ia Szkoły Podstawowej w Nędzy w całorocznej klasyfikacji Grand Prix zajmuje czołowe - czwarte miejsce i dołącza do listy laureatów.

5 nagród głównych zostało przyznane zespołom, które wzięły udział we wszystkich etapach konkursu. W gronie prawie czterystu klas, to imponujący wynik.

Pierwszoklasiści przez cały rok szkolny zdobywali wiedzę o zdrowym odżywianiu, wyrabiali prawidłowe nawyki żywieniowe, a także zdobywali cenne umiejętności- takie jak praca w grupie. Włożyli ogrom pracy w realizację zadań konkursowych i dzięki swojej wytrwałości osiągnęli sukces, który jest wspólnym dziełem uczniów, rodziców i wychowawcy klasy- Sylwii Linek.

Projekt, do którego uczniowie przystąpili jesienią 2017 r. ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Konkurs "Zdrowo jem, więcej wiem", który odbywa się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser- Dudy, jest częścią programu prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska „Aktywnie po Zdrowie”. W trzech etapach – jesiennym, zimowym i wiosennym – realizowane były lekcje tematyczne, konkursy i spotkania z rodzicami. Klasa I systematycznie dokumentowała swoją pracę, a szczegółowe raporty wraz ze zdjęciami i pracami uczniów zostały przesłane do Fundacji. Łącznie zrealizowano 18 zadań konkursowych. Przez zabawę, doświadczenia, działania praktyczne, lekcje tematyczne, konkursy, zajęcia plastyczne i aktywność fizyczną uczniowie wzbogacili wiedzę o to co, ile i kiedy jeść oraz jak aktywnie spędzać czas wolny, żeby być zdrowym, silnym i radosnym. Uczniowie nie tylko zapoznali się z zasadami zdrowego odżywiania, ale także propagowali zdobytą wiedzę w szkole, rodzinie i środowisku lokalnym. Spisali się na medal.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom konkursu!

Sylwia Linek

Zobacz relację: