Sukcesy Pauliny Hiltawskiej

Mistrzyni… nie tylko ortografii
Paulina Hiltawska, uczennica klasy Va, miała możliwość uczestniczenia w tym roku szkolnym w Międzygminnym Konkursie Ortograficznym w szkole w Szczerbicach. Uczestniczka konkursu bezbłędnie napisała tekst dyktanda oraz prawidłowo odpowiedziała na wszystkie pytania dotyczące znajomości zasad ortograficznych. Paulina bezkonkurencyjnie pokonała swoje rywalki w finale i tym samym zdobyła I miejsce i tytuł „Mistrza Ortografii 2018”.

Nasza uczennica w bieżącym roku szkolnym chętnie brała udział w różnych akcjach i projektach organizowanych na terenie naszej szkoły, do których należały m.in. Insta.Ling i program „Poczytaj.My”. Wszechstronnie uzdolniona Paulina aktywnie uczestniczyła w konkursach szkolnych, pozaszkolnych, wojewódzkich i ogólnopolskich, które niejednokrotnie kończyły się dla niej sukcesem. Języki obce, przedmioty ścisłe, muzyka czy język polski – znakomicie radzi sobie w każdej dziedzinie!

Do jej największych osiągnięć należą:
1.Tytuł finalistki 17. Olimpiady Języka Niemieckiego dla Szkół Podstawowych Województwa Śląskiego w roku szkolnym 2017/2018.
2.Wyróżnienie za postawę aktorską oraz I miejsce w XVI Regionalnym Przeglądzie Inscenizacji Wielkanocnych.
3. II miejsce w 15. Wojewódzkim Konkursie Piosenki Niemieckiej dla Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych Województwa Śląskiego w roku szkolnym 2015/2016.
4.VI miejsce w wojewódzkim konkursie o życiu i twórczości J. Eichendorffa.

Cieszymy się z sukcesów Pauliny i życzymy jej dalszych osiągnięć !

Iwona Tomiczek