„Niesamowity świat higieny jamy ustnej”

Ogólnopolski Program edukacji stomatologicznej w klasach pierwszych!

Wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wiedzą, jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat, dlatego w ciągu całego roku szkolnego uczestniczyli w akcji fluoryzacji zębów.

Na zakończenie roku Instytut Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska przygotował dla klas 0, 1, 2 Ogólnopolski Program edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”, który zaangażował dzieci w zajęcia, podczas których zdobyli niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych.

Uczniowie zobaczyli film przygotowany specjalnie na potrzeby Programu, otrzymali komplety materiałów: książeczki, arkusze ćwiczeń, poradniki dla rodziców i certyfikaty ukończenia kursu. Gry i ćwiczenia wykonywali z wykorzystaniem tablicy/monitora interaktywnego. Przygotowali również pracę plastyczną, która zachęca pozostałych kolegów i koleżanki do higieny jamy ustnej. Teraz czas na wakacje- nie zapominając o zdobytej wiedzy możemy spokojnie korzystać z uroków lata!

Szkolni koordynatorzy programu:

Sylwia Linek