Matematyczni Ryśliciele nagrywają filmy matematyczne

Mija drugi miesiąc pracy nad projektem mPotęga – Matematyczni Ryśliciele. W tym miesiącu uczniowie skupili się nad stworzeniem i nagraniem krótkich filmików matematycznych. Mają one za zadanie przybliżyć i ukazać nam wszystkim wszechobecność matematyki w życiu codziennym, ale także pokazać wiele ciekawostek matematycznych.

Młodzież pracowała w grupach, wyszukując pomysłów/tematów na ciekawe filmy. Stworzyliśmy także naszą własną matematyczną stronę internetową www.matematyczni-rysliciele.pl, gdzie zamieściliśmy wszystkie informacje o projekcie i o naszych działaniach krok po kroku. Umieściliśmy tutaj także nagrane wcześniej filmiki i animacje filmowe dotyczące matematyki oraz zdjęcia z dotychczasowych spotkań i wycieczek. Zaprojektowaliśmy też logo naszego projektu. Ponadto, zaczęliśmy pracę z drukarką 3D, dzięki której mogliśmy zaprogramować i wydrukować pomoce naukowe potrzebne nie tylko na zajęciach matematycznych, ale także innych dziedzin nauki. Ostatnim etapem naszej pracy w tym miesiącu było ogłoszenie konkursu dla uczniów całej szkoły na najlepszy film matematyczny ukazujący ciekawe zadania matematyczne związane z życiem codziennym.

Anna Wojtek
Małgorzata Mielnik