Książki dla biblioteki szkolnej - wstąp i zobacz!

Z początkiem nowego roku szkolnego w ramach akcji " Książki dla biblioteki szkolnej" obdarowanych zostało 200 placówek, które w ubiegłym roku zaangażowane były w program "Czytanie ma moc"- wyjątkowe spotkania w ramach lekcji, które pozwoliły młodym czytelnikom klas pierwszych odkryć moc czytania książek.

Nasza szkoła otrzymała książki zawierające kilkadziesiąt pozycji zebranych podczas akcji Kinder Mleczna Kanapka oraz wydawnictwa Znak. Ponadto dzięki wygranej w konkursie na nagranie audiobooka klasa IIa zagospodarowała nie tylko klasową biblioteczkę, ale przekazała spory księgozbiór na potrzeby szkolnej biblioteki. Była to okazja do lekcji bibliotecznej z udziałem uczniów klasy drugiej. Dziękujemy Pani Marii Kobryń za inspirujące zajęcia i cenne wskazówki.

Zachęcamy wszystkich uczniów do odwiedzania naszej szkolnej czytelni i odkrywania nowych przygód. Mamy nadzieję, że nowe książki sprawią dużo radości bywalcom biblioteki i molom książkowym w nowym roku szkolnym.

Czytanie książek to najlepsza zabawa, jaką sobie ludzie wymyślili - napisała kiedyś Wisława Szymborska.

Sylwia Linek