"Myślę, więc nie śmiecę" - Dziękujemy za udział w 28. Akcji Sprzątanie świata – Polska 2021!

Jesteście wielcy! Wielkie zielone serce dla wszystkich zgłoszonych i zarejestrowanych grup w 28. Akcji Sprzątanie świata - Polska!
To niezwykłe jak wiele osób w tym roku postanowiło dołączyć do Akcji i posprzątać swój kawałek Polski! Serce rośnie!

W imieniu Fundacji Nasza Ziemia, koordynatora Akcji Sprzątanie świata - Polska, chcielibyśmy serdecznie podziękować za Wasze zaangażowanie, przeprowadzone sprzątania i wspólną lekcję troski o środowisko naturalne- to słowa Prezes Zarządu Fundacji Nasza Ziemia Pani Beaty Butwickiej.

Najmłodsi uczniowie w pełni zasłużyli na podziękowania. To właśnie klasy I-III pod opieką swoich wychowawczyń 20 września wyszły w teren, aby posprzątać to, co zalega w naszych lasach. Wielkie zbieranie śmieci rozpoczęło się spotkaniem z Komendantem posterunku Straży Leśnej Panem Marcinem Fischerem- uświadomił on uczniom, jak ważna jest ich osobista postawa w walce o czystą planetę, przedstawił kilka faktów, danych i zachęcił uczestników do aktywnej pracy w terenie. Z wielkim entuzjazmem sprzątaliśmy swój kawałek Polski - las, który rozpościera się tuż obok naszej szkoły, las, w którym człowiek często pozostawia to, co nie powinno tam się znaleźć nie myśląc o konsekwencjach. Najmłodsze pokolenie wzięło sprawy w swoje ręce, myśli, więc sprząta. Dziękujemy Fundacji Nasza Ziemia za inspiracje i życzymy kolejnych dobrych pomysłów w trosce o każdy kawałek naszej planety.

Sylwia Linek

Zobacz zdjęcia i film z akcji: