„Pola nadziei – TU ROZKWITA DOBRO”

Nasza szkoła po raz kolejny dołączyła do akcji organizowanej przez Hospicja budując nowe poletko dla żonkili w ramach akcji POLA NADZIEI. My wspieramy i od lat współpracujemy z Hospicjum św. Józefa w Raciborzu, nawet jako szkoła dołączyliśmy do zacnego grona „PRZYJACIEL HOSPICJUM”.

Jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną – są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum. Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy.”

Bardzo dziękujemy za przyniesione cebulki. Dzieci bardzo chętnie dołączyły się do budowy nowego miejsca, sadzenia. Teraz będą dbać, aby na wiosnę cieszyć się pięknym sercem żółtych żonkili. Dziękujemy naszym woźnym, szczególnie Panu Zygmuntowi Elsnerowi za pomoc, zaangażowanie i dobre słowo. Wsparcie finansowe przekazała nam firma DORBUD z Nędzy.

Anita Grycman i Ilona Sadowska