BohaterON w naszej szkole!

W tym roku dołączyliśmy się do ogólnopolskiej kampanii mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Celem akcji jest zachęcenie uczniów do nawiązania dialogu pokoleń oraz pokazania, jak ważni są dla nas Powstańcy i to, co dla nas zrobili.

Dzięki akcji uczniowie poznali wydarzenie jakim było Powstanie Warszawskie jako symbol waleczności i męstwa nie tylko dla mieszkańców Warszawy, ale dla nas Polaków. To też jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w polskiej historii. Poznali odpowiedzi na pytania: Dlaczego doszło do wybuchu powstania? Jak ono przebiegało? Co zrobili nasi sojusznicy? I jaką cenę zapłaciła Warszawa?

W ramach kampanii BohaterON uczniowie pisali kartki lub listy do żyjących powstańców warszawskich, w których zapewniali o pamięci. Kartki i listy uczniów zostaną przesłane do siedziby Fundacji Sensoria i przekazane adresatom.

"Dla nas to tak niewiele.
Dla nich… to naprawdę cały świat."

B. Szczepanik