Spotkanie z higienistką - zadbajmy o swój uśmiech!

2 listopada br. odbyły się spotkania klas pierwszych z higienistką szkolną panią Agnieszką Bobrzik. Tematyka spotkań koncentrowała się wokół tematu „Co należy robić, aby być zdrowym i mieć zdrowy uśmiech?”.

Pani Agnieszka przeprowadziła krótką pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie i zademonstrowała, jak należy prawidłowo czyścić zęby. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, jak właściwie o siebie dbać, ubierać się stosownie do pogody i w jaki sposób zapobiegać infekcjom. Pani higienistka wyjaśniła, dlaczego ważne są: przestrzeganie higieny osobistej i prowadzenie zdrowego trybu życia, w tym odżywiania i cykliczność posiłków w ciągu dnia oraz aktywność ruchowa.

Serdecznie dziękujemy naszej Pani higienistce za poświęcony czas, za podzielenie się swoją wiedzą, a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady.

A. Neuhof

A. Grzybowska