Kocham Cię, Polsko!

Z okazji Dnia Niepodległości uczniowie naszej szkoły mieli okazję tworzyć gazetkę, na której wpisywali za co cenią i kochają swój kraj.

W kategorii jedzenie odpowiedzi były różne – od miłości do pierogów i kompotu przez kluski śląskie i schabowego, na „bigosie mojej babci” kończąc.

W kategorii osoba nie zabrakło takich gwiazd jak Zbigniew Wodecki czy Robert Lewandowski, ale znalazło się także miejsce dla nauczycielki języka angielskiego czy osoby z klasy.

W kategorii miejsce wymieniano Warszawę, Śląsk, Bałtyk i naszą rodzinną Nędzę.

W kategorii muzyka spotkało się disco polo z rapem, utwory znane od lat i najnowsze przeboje.

Uczniowie pisali także ogólnie za co kochają Polskę – wśród ich wypowiedzi była rodzina, język, edukacja, przyjaciele, spokój, piękne krajobrazy. Doceniali polską historię, tradycje i ludzi, a zwłaszcza polskie dziewczyny. Wpisy uczniów wywołały same pozytywne emocje, były pisane szczerze i prosto z serca.

Dziękujemy.

Izabela Pielczyk