Poznaj Polskę - trzy dni w Warszawie

W dniach 22-24 listopada uczniowie klas ósmych w ramach programu MEiN Poznaj Polskę zwiedzali Warszawę. W drogę do stolicy wyruszyli o 05:00 do pokonania mieli ponad 300 km. W podróży towarzyszył im pilot, jego opowiadania sprawiły, że Warszawa dla uczestników wyjazdu stała się jeszcze bliższa.

Pierwszą atrakcją po przyjeździe do Warszawy było zwiedzanie Stadionu Narodowego, potem krótki spacer nad Wisłę i przejazd oraz zwiedzanie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Po obiadokolacji wróciliśmy do Ogrodu Świateł w Wilanowie. Drugiego dnia rankiem pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy wejściu do Muzeum Łazienki Królewskie czekał na grupę przewodnik warszawski. Rozpoczęło się zwiedzanie parku królewskiego i obiektów Łazienek Królewskich. Następnie na trasie do Grobu Nieznanego Żołnierza uczestnicy zobaczyli Sejm i Senat.

Deszcz, śnieg i wiatr towarzyszył uczniom w czasie spaceru do Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie zobaczyli uroczystą zmianę warty. Potem wyruszyli na Krakowskie Przedmieście i Stare Miasto pod Pomnik Małego Powstańca. Kolejną atrakcją było zwiedzanie wnętrz Zamku Królewskiego - Rezydencji Królów Rzeczypospolitej. Od 15:30 ósmoklasiści zapoznawali się z osiągnięciami polskiej nauki w Centrum Nauki Kopernik. W środę zwiedzali Muzeum Powstania Warszawskiego.