Sukcesy naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie pt. Konik polny i mrówka, czyli bajki Jeana de La Fontaine’a

2 grudnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym ogłoszonym z okazji 400 rocznicy urodzin Jeana de La Fontaine’a. Przedmiotem konkursu było wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, pacynki, kukiełki lub pracy przestrzennej nawiązującej do treści utworów bajkopisarza.

Na konkurs wpłynęło 330 prac z całej Polski.

Prace najczęściej przedstawiały bohaterów bajek: „Konik polny i Mrówka”, „Złodzieje i Osioł”, „Bocian i Lis”, „Żółw i Zając”, „Rada Myszy”, „Żółw i Zając”. Uczestnicy sięgnęli również do mniej znanych utworów np. „Żołądź i Dynia”, „Delfin i Małpa” czy „Dzban z mlekiem”.

Jury doceniło także prace naszych uczniów.

Amelia Sperka z rodzicami zilustrowała bajkę „Szczur i Lew” i zdobyła I miejsce.

Marlena Stefunyn z mamą przygotowała pracę przestrzenną do bajki  „Konik polny i Mrówka” i zdobyła I miejsce.

Emilia Kornas – wyróżnienie za ilustrację bajki „Kot i Szczur stary”.

Bardzo cieszymy się z Waszych sukcesów i gratulujemy!

Źródło: https://www.biblrac.pl/pl/site/wydarzenie/2496-rozstrzygniecie-konkursu----konik-polny-i-mrowka--czyli-bajki-jeana-de-la-fontaine---a----oraz-otwarcie-wystawy-w-galerii-gawra.html