Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki - odsłona pierwsza

Wraz z początkiem grudnia przyłączyliśmy się do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Lekturki spod chmurki. Jego trzecia edycja odbywa się pod hasłem Poznajemy zawody. Projekt ten skierowany jest przede wszystkim do uczniów klas I-III szkół podstawowych, świetlic i bibliotek szkolnych z terenu całego kraju oraz zagranicznych szkół polonijnych, aby wspierać rozwój czytelnictwa

Został stworzony z myślą o zachęceniu uczniów do czytania książek, w tym lektur szkolnych. Jego celem jest rozbudzanie w uczniach ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, zgłębianie wiedzy na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody, odkrywania siebie, integracja zespołu klasowego.

Do realizacji projektu przystąpili uczniowie klas I a i b naszej szkoły. Z pomocą bibliotekarki Pani Marii Kobryń poznają przygody Kazika Nowaka i wykonują poszczególne zadania pierwszego modułu projektu. Brawo!

Wychowawczynie klas I a i b