KONKURS „TAK DLA CZYSTEGO POWIETRZA” ROZSTRZYGNIĘTY!

Nasza uczennica- Maja Stańczyk z klasy II znalazła się w gronie laureatów Wojewódzkiego Konkursu WFOŚiGW w Katowicach na ekologiczny plakat z zakresu efektów likwidacji niskiej emisji pt. „TAK dla CZYSTEGO POWIETRZA”.

Na konkurs wpłynęło łącznie 213 prac uczniów szkół podstawowych, przedszkoli i podopiecznych świetlic środowiskowych z województwa śląskiego. Jury przyznało łącznie 30 nagród i wyróżnień w sześciu kategoriach wiekowych. Maja zdobyła IV miejsce i 14 stycznia odebrała nagrodę ufundowaną przez WFOŚiGW z rąk Pana Dyrektora Ireneusza Fieta. Celem Konkursu była szeroko pojęta edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży poprzez rozwój umiejętności plastycznych, zwrócenie uwagi na piękno otaczającej nas przyrody i popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych wykorzystywanych na ochronę środowiska, w tym czystego powietrza. Praca konkursowa Maibyła tematycznie związana z przyrodą, ze zmianami jakie zachodzą w otoczeniu, dzięki środkom Unii Europejskiej wykorzystanym na ochronę środowiska, w tym na ochronę powietrza. Gorąco gratulujemy naszej laureatce i życzymy kolejnych sukcesów w reprezentowaniu Szkoły Podstawowej w Nędzy.

Sylwia Linek