Uczta na Olimpie w klasie Va

12 stycznia Zeus, Hera, Demeter, Kora i mnóstwo innych mitologicznych postaci spotkało się ze sobą na górze Olimp w sali nr 26 w ramach klasowego projektu z języka polskiego uczniów kl. Va. Celem zajęć było utrwalenie wiadomości dotyczących mitologii greckiej.

Piątoklasiści mieli okazję wcielić się w wylosowanych przez siebie bogów i bohaterów mitologicznych, przygotować odpowiedni kostium oraz wykonać atrybut kojarzący się z daną postacią. Przekazana koleżankom i kolegom wiedza na pewno przyczyniła się do utrwalenia wiadomości z mitologii. Uczniowie przygotowali się do lekcji wzorowo, a po swojej prezentacji z przyjemnością pałaszowali przyniesione przez siebie przysmaki, które "zmieniały się" w nieśmiertelny boski nektar – wszak była to jedyna i niepowtarzalna uczta na Olimpie!

Iwona Tomiczek