Znamy zwycięzców konkursu Szkolne Przygody Gangu Swojaków!

17 stycznia jury ogłosiło wyniki ogólnopolskiego konkursu "Szkolne Przygody Gangu Swojaków". W gronie laureatów- dzięki której nasza szkoła znalazła się na liście wyróżnionych placówek- klasa II.

W programie edukacyjnym "Szkolne Przygody Gangu Swojaków" wzięli udział uczniowie klas I-III szkół podstawowych oraz grupy przedszkolne wraz z nauczycielami. Drugoklasiści aktywnie uczestniczyli w zajęciach ekologicznych, jak żyć blisko natury i w zgodzie z nią, odkrywali piękno Polskiej przyrody oraz gatunki zwierząt, które należy szczególnie chronić. Wykonali plakat prezentujący zagrożone gatunki na mapie kraju i wykonali specjalnie przygotowane zadania, których celem było zachęcenie dzieci do spędzenia większej ilości czasu na świeżym powietrzu. W dobie mediów i Internetu szczególnie ważne jest oderwać wzrok od różnego rodzaju ekranów i żyć w zgodzie z naturą.

Cieszymy się z ogromnego zaangażowania wszystkich uczestników i serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Sylwia Linek