Autorski scenariusz nagrodzony przez NBP. Nasza szkoła realizuje zajęcia o finansach dla naszych uczniów.

"Zanim wydam... O finansach w przedszkolach i szkołach", to konkurs ogłoszony przez NBP na scenariusz i realizację zajęć edukacyjnych. W gronie laureatów znalazła się nasza szkoła. Wśród najwyżej ocenionych scenariuszy znalazł się scenariusz "Budżet osobisty - pierwsza lekcja ekonomii" Sylwii Linek - nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej.

Autorska lekcja i zajęcia realizowane w ramach programu edukacji ekonomicznej NBP zostały przeprowadzone w klasie II 3 lutego - uczniowie mieli okazję kształcić umiejętność planowania budżetu, dokonywania wyborów przy gospodarowaniu budżetem osobistym oraz określić korzyści płynące z planowania budżetu. Drugoklasiści poznali pierwsze tajniki ekonomii i sposoby oszczędzania, wykonali szereg zadań i portfele z recyklingu. W nagrodę otrzymali elektroniczne notesy ufundowane przez organizatora konkursu NBP. Wielkie gratulacje!

Sylwia Linek

Zobacz relację z zajęć: