Klasa 4b wie jak odczytywać emocje

W czasie godzin wychowawczych w pierwszym półroczu uczniowie klasy 4b wraz z wychowawczynią Izabelą Pielczyk realizowali projekt „Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?”. Projekt zorganizowała Fundacja Uniwersytet Dzieci, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie rozwinęli umiejętność twórczego myślenia, nauczyli się rozpoznawać i wyrażać własne emocje oraz ćwiczyli pracę zespołową. W czasie zajęć uczniowie aktywnie ćwiczyli swoją koncentrację uwagi, opowiadali o swoich przeżyciach, wymieniali się sposobami radzenia sobie z emocjami. Zajęcia były także okazją do zabawy, do wzajemnego poznania się i integracji.

Projekt wywołał wiele pozytywnych emocji, a umiejętności w nim zdobyte zostaną z uczniami na kolejne lata.

I.Pielczyk