III edycja Wojewódzkiej Akcji informacyjno-edukacyjnej pt."Wirusoochrona"

Akcja „Wirusoochrona” została przeprowadzona w naszej szkole w ostatnim tygodniu przed feriami.

Zgodnie z zaleceniami Sanepidu w trakcie pracy z uczniami zrealizowano tematykę:

- dbałości o zdrowie - poprzez zwracanie uwagi na prawidłowe odżywianie się oraz propagowanie aktywności fizycznej zarówno w domu jak i na świeżym powietrzu, a także dostosowywanie ubioru do aktualnych warunków pogodowych;

- roli higieny osobistej każdego dnia oraz w warunkach zagrożenia rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych;

- przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny obowiązujących w okresie pandemii zasada DDM czyli dystans, dezynfekcja, maseczka;

-wyrabianie wśród uczniów nawyków dbania o higienę rąk - przestrzeganie etapów mycia rąk;

- roli szczepień ochronnych w powstrzymaniu szerzenia się chorób zakaźnych;

Do realizacji powyższych tematów wykorzystano materiały edukacyjne otrzymane z Sanepidu czyli plakaty informacyjno-edukacyjny „Szkoła czystych rąk” i „Grypo nie chcemy Cię w naszym domu", ulotki „Grypa czy przeziębienie?” oraz "Koronawirus. Przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny". Przydatne okazały się również tablica edukacyjna z krzyżówką, kolorowanka czy film edukacyjny pt:"Bajka o wirusie".

Wychowawcy klas I-III