Dzień Bezpiecznego Internetu w klasach I-III

8 lutego z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, który przebiega pod hasłem "Razem dla lepszego Internetu" klasy I- III podjęły inicjatywę obchodów DBI w naszej szkole.

Wskazówki, które powinny wzmocnić cyfrowe umiejętności dzieci i chronić je przed zagrożeniami w sieci uczniowie poznali podczas pogadanek, zadań, prezentacji multimedialnych, filmów i łamigłówek - odwiedzili strony, które poruszają ważne kwestie właściwego użytkowania Internetu i wzięli udział w konkursie "Bezpieczny Internet".

Dzień bezpiecznego Internetu to święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Uczniowie systematycznie korzystają z TIK, dlatego ważna jest znajomość podstawowych zasad netykiety.

Internet towarzyszy nam w codziennej zabawie, nauce i rozmowach. Ważne jednak, aby cyberprzestrzeń była dla każdego miejscem bezpiecznym, aby uczniowie korzystali z niej mądrze, nie rezygnując przy tym z ulubionych form spędzania czasu!

wychowawczynie klas I-III