Pierwszoklasiści zaliczyli II moduł "Naukowy zawrót głowy" Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”

Realizację II modułu projektu uczniowie klas Ia i Ib rozpoczęli od dokonania wyboru lektury. Wybór padł na książkę Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn''.

Z pomocą bibliotekarki Pani Marii Kobryń pierwszoklasiści poznawali przygody dzieci mieszkających w Bullerbyn. Wykonywali też szereg różnorodnych zadań, m.in.zadanie polegające na zabawie w ilustratora, wspólne wymyślanie dalszych przygód bohaterów lektury czy konstruowanie makiety Bullerbyn. Uczniowie wykorzystali tekturowe i drewniane domki, wykonali zagrody stawiając płoty z klocków lego, drzewa, krzewy, a nawet stodoły. Zwierzęta zaś i postacie wykonali z plasteliny.

Podsumowanie II modułu projektu stanowiła wizyta farmera, w którego rolę wcieliła się pani bibliotekarka, której dziękujemy za zaangażowanie.

Brawo Pierwszoklasiści!

Wychowawczynie klas Ia i Ib