W Mirmiłowie – wspaniała gra aktorska uczniów klasy IV b

Uczniowie klasy 4 b po omówieniu lektury pt. „Kajko i Kokosz. Szkoła latania” wzięli udział w niezwykłym przedstawieniu. Była to lekcja języka polskiego z elementami dramy.
Uczniowie zostali podzieleni na grupy, przydzielono im sceny z komiksu i otrzymali wskazówki dotyczące rekwizytów.

Zaangażowanie czwartoklasistów było ogromne! Stroje, scenografia, przygotowane role – to wszystko sprawiło, że na chwilę można było zapomnieć, że jesteśmy w klasie nr 23. Poczuliśmy się jak w prawdziwym teatrze. Z Nędzy przenieśliśmy się do niezwykłego grodu – Mirmiłowa.

Uczniowie wspaniale prezentowali sceny z komiksu, a każde wystąpienie kończyło się burzą oklasków kolegów i koleżanek z klasy. Wszyscy mieli okazję wystąpić na scenie, a później tworzyć widownię i obserwować występy kolegów i koleżanek. Pomysłowość uczniów klasy 4 b przekroczyła wszelkie oczekiwania! Czwartoklasiści wykazali się kreatywnością w przygotowaniu kostiumów oraz rekwizytów, a także ujawnili swoje umiejętności aktorskie.

Było to niezwykłe widowisko! Zobaczcie sami.

Wanda Rutko