Dni Otwarte w Ekonomiku i wycieczka do SOWY w Raciborzu

22 marca 2022 roku klasa 8b uczestniczyła w Dniach Otwartych w raciborskim Ekonomiku. Uczniowie zostali bardzo ciepło przyjęci przez uczniów Ekonomika - mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły, pooglądania sal lekcyjnych oraz porozmawiania z uczniami Ekonomika.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA, która mieści się w Szkole Podstawowej nr 18 w Raciborzu i jest częścią Muzemu w Raciborzu. SOWA wyposażona jest w wystawę, składającą się z kilkunastu angażujących eksponatów, dających możliwość samodzielnego eksperymentowania. Druga część instytucji to Majsternia - przestrzeń warsztatowa, zaopatrzona w zestawy umożliwiające rozwiązywanie różnego rodzaju zadań - konstrukcyjnych, inżynierskich, matematycznych.

M. Mielnik