Święto liczby pi w naszej szkole

Corocznie 14 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Liczby Pi (3.14 to data wg zapisu USA). W naszej szkole z tej okazji odbył się konkurs matematyczny, do udziału w którym zgłosili się reprezentanci wszystkich klas, od czwartej do ósmej szkoły podstawowej.

Uczestnicy najpierw oglądali film o liczbie pi, a później mierzyli się z zadaniami nawiązującymi do niego. Były też zadania zagadki, łamigłówki oraz rysunek – miasto liczby pi. Poziom trudności zadań był inny dla każdej klasy i dostosowany do aktualnego materiału nauczania.

Najlepszymi okazali się:

Patryk Maksoń, Adrian Bolwoluk i Amelia Hałat z klasy czwartej

Gabriela Syrnik, Karol Pielczyk i Agata Achtelik z klasy piątej

Milena Krentosz, Paweł Krupa i Helena Szopa z klasy szóstej

Dominik Śmieszek, Bartłomiej Glenc i Aleksandra Ulman z klasy siódmej

Nicolas Mroczek, Kinga Kaczor i Zofia Przybyła z klasy ósmej

Niżej podajemy wyniki uczniów.

Zachęcamy jeszcze do poczytania ciekawostek o ludolfinie, czyli liczbie pi, z naszej gazetki szkolnej.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się do wspólnej zabawy, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Organizatorki:

Małgorzata Mielnik