Udział uczniów klasy 8a w Warsztatach Edukacyjnych

Uczennice klasy ósmej – Zofia Przybyła i Magdalena Machnik wykonały plakat popularno-naukowy prezentujący zagadnienia związane z gazem ziemnym. Praca została wysłana na konkurs, którego nagrodą był udział całej klasy w warsztatach edukacyjnych organizowanych przez Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S. A.

Ambasadorem projektu jest dr. Monika Koperska – naukowiec, popularyzator nauki, producentka treści art & science, współzałożycielka Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki i działacz społeczny.

Praca została nagrodzona, szkoła otrzymała nagrodę w postaci profesjonalnego zestawu do budowania modeli związków chemicznych SLMolecules, a uczniowie klasy 8a wzięli udział w warsztatach edukacyjnych. Wszyscy uczniowie otrzymali gadżety reklamowe, a po skończonych zajęciach warsztatowych ósmoklasiści rozwiązywali quiz dotyczący całego projektu. Z tym zadaniem najlepiej poradzili sobie: Zofia Przybyła, Magdalena Machnik, Robert Gieroń, Emilia Wojtek i Karolina Graczyk. W ręce trzech pierwszych uczniów trafiły słuchawki bezprzewodowe w technologii Bluetooth 4.2+EDR, wyposażone w mikrofon i czytnik kart microSD.

Wszystkim uczniom serdecznie gratuluję i zapraszam do fotorelacji z całego projektu.

B. Zapłata