Pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Już ponad miesiąc trwa wojna na Ukrainie. My jako społeczność szkolna wspólnie z rodzicami naszych uczniów zaopatrzyliśmy uczniów z Ukrainy w przybory szkolne i inne potrzebne rzeczy. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że dzieci mogły w ten sposób rozpocząć edukację lub też cieszyć się w domu miłym spędzeniem czasu na rysowaniu, kolorowaniu, czy lepieniu z plasteliny.

Zaopatrzyliśmy również dzieci z naszego Przedszkola z Nędzy i innych placówek w powiecie (wg potrzeb i próśb). Wg ścisłych wyliczeń przekazaliśmy 35 zestawów szkolnych! W zestawie były zeszyty, bloki, mazaki, kredki, nożyczki, gumki, ołówki, długopisy, kolorowanki, piórniki, artykuły chemiczne i czasem nawet drobne zabawki i słodycze.

Dodatkowo udało się przygotować większy zestaw dla osób przebywających w Ośrodku Formacyjno-Edukacyjnym w Nędzy (artykuły szkolne, środki czystości itp). Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowania większego transportu do magazynu dla potrzebujących w Kuźni Raciborskiej (tam głównie rzeczy dla malutkich dzieci - pampersy, chusteczki, chemia).

Jesteśmy bardzo dumni, że dzieci - WOLONTARIUSZE I SAMORZĄD tak chętnie pomagają w przygotowaniu i przekazywaniu rzeczy. Spotkania odbywają się w ich czasie wolnym, więc jest to prawdziwa postawa Wolontariusza i działacza. Brawo!

Klub Wolontariatu i Samorząd z opiekunkami –

Iloną Sadowską, Anitą Grycman i Izabelą Pielczyk