„Sprzątamy dla Polski”

22 kwietnia klasy I- III wzięły udział w akcji proekolkogicznej „Sprzątamy dla Polski”. Przedsięwzięcie zorganizowane przez Stowarzyszenie „Dla Polski” zaprosiło do udziału wszystkich uczniów polskich szkół oraz nowych kolegów z Ukrainy.

Patronat nad przedsięwzięciem objęli m.in. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki.

Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Uczniowie klas I-III wyszli w teren aby uprzątnąć to, co zalega w naszych pięknych lasach i na terenach zielonych. Po raz kolejny zebrali kilka worków śmieci i wpisali się na listę obrońców przyrody. Czysty klimat i środowisko, to nasze wspólne dobro!

wychowawczynie klas I-III