InstaLogik Ogólnopolski Konkurs Matematyczno-Informatyczny

Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli. Tegoroczna edycja konkursu otrzymała patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki.

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. Jego celem jest również rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży.

Od dwóch lat nasza szkoła aktywnie uczestniczy w konkursie InstaLogik. Jest to konkurs inny niż wszystkie - zadania są bardzo trudne, nietypowe. Uczniowie muszą nauczyć się rozwiązywać zadania programistyczne w języku wizualnym Assembly.

W tegorocznej edycji konkursu najlepszy wynik w naszej szkole otrzymała Emilia Wojtek (klasa 8A). Drugie miejsce zdobyła Emilia Swoboda (klasa 8A), a trzecie miejsce otrzymał Nicolas Mroczek (klasa 8A). Dziewczyny zakwalifikowały się do II etapu konkursu, w którym wykazały się dużą wiedzą i umiejętnością logicznego myślenia.

Gratulujemy wyników i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

M. Mielnik