Lekcja biblioteczna dla klas pierwszych "Afrykańska przygoda Neli"

10 maja br. już kolejny raz zawitały do naszej szkoły panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Nędzy – Klaudia Gerlich i Renata Tomaszewska celem przeprowadzenie zajęć bibliotecznych w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek – Czytamy w szkole.

Tym razem uczniowie klas pierwszych zapoznawali się z przygodami Neli w dalekiej Afryce.

Najpierw układali nazwy polskich miast z rozsypanek literowych i wskazywali je na mapie Polski. Potem wysłuchali fragmentu książki „Nela na trzech kontynentach: podróże w nieznane”o dzieciach mieszkających w górach Semien w północnej Etiopii.

Rozmowiali też o różnych stylach życia dzieci w zależności od zamieszkiwanego regionu, rozpoznawali atrybuty podróżnika m.in. lornetki, latarki, mapy. Następnie uczniowie wykonali prace plastyczne pt. „Zachód słońca w Afryce”, które potem zostały wyeksponowane na gazetce klasowej.

Na zakończenie zajęć Panie Bibliotekarki zachęciły dzieci do odwiedzenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Nędzy, bo przecież "Kto czyta żyje podwójnie".

DZIĘKUJEMY!

Wychowawczynie kl. I a i I b