Szkolni Mistrzowie Ortografii i Kaligrafii 2022

17 maja 2022r. uczniowie naszej szkoły poznali wyniki konkursów przedmiotowych z języka polskiego: ortograficznego i kaligraficznego. Z ponad 70 uczestników zmagań z ortografią i kaligrafią jury wybrało uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie z konkursowym zadaniem.

Tegorocznym Mistrzem Ortografii została uczennica klasy Vb Maja Hawełek, która bezbłędnie zapisała tekst ze słuchu o żółwiu, żyrafie i żyrandolu. Natomiast najpiękniej przepisała tekst wiersza L. Staffa pt."Maj" uczennica klasy VIa Viktoria Wyczyszczok i tym samym zdobyła tytuł Mistrza Pióra 2022.

Oto lista laureatów szkolnych konkursów przedmiotowych z języka polskiego.

Szkolny Konkurs Ortograficzny "MISTRZ ORTOGRAFII 2022"

I miejsce Maja Hawełek kl.Vb

II miejsce Gabriela Syrnik kl. Vb

III miejsce Jakub Kececi kl.VIIIc

Wyróżnienie Natalia Janeczko i Maja Wałach kl.VIIIb

Szkolny Konkurs Kaligrafii "MISTRZ PIÓRA 2022"

I miejsce Viktoria Wyczyszczok kl.VIa

II miejsce Agata Achtelik kl. Va

III miejsce Kamila Ignacy kl. VIIb

Wyróżnienie Natalia Bombała kl. VIIa

Atrakcyjne nagrody dla lauretaów ufundowała Rada Rodziców. Jeszcze raz bardzo serdecznie gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach ortograficznych i kaligraficznych.

I.Tomiczek