Sukces Agaty Achtelik w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim!

Agata Achtelik z klasy Va zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim pod hasłem "W świecie romantycznych uczuć".

Konkurs, zorganizowany przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej "WOM” w Rybniku, został skierowany do wszystkich uczniów klas IV-VIII z terenu całego województwa śląskiego. Celem konkursu było m.in. poznanie literackiego dorobku polskiego romantyzmu, rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania sztuką recytacji oraz rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przygotowanie przez każdego z uczestników jednego utworu poetyckiego lub fragmentu prozy oraz zaprezentowanie go w formie nagrania, które następnie należało przesłać do organizatorów. Agata przygotowała do recytacji utwór Adama Mickiewcza "Powrót taty", który zapewnił jej trzecie miejsce na podium. 22 czerwca w ośrodku szkoleń "WOM" w Rybniku odbędzie się uroczyste podsumowanie tegorocznego konkursu recytatorskiego.

Bardzo się cieszymy z sukcesu piątoklasistki i życzymy jej kolejnych wybitnych osiągnięć.

I.Tomiczek