Wycieczka klas I i II do Krasiejowa

7 czerwca uczniowie klas I i II udali się na wycieczkę do Krasiejowa. Celem wyjazdu było odwiedzenie jednego z najbardziej znanych polskich Parków Jurajskich, w których upamiętnia się zwierzęta żyjące na kuli ziemskiej na długo przed pojawieniem się człowieka.

Pobyt w Krasiejowie rozpoczęliśmy od przejazdu specjalnym pociągiem przez „Tunel czasu”, gdzie mogliśmy przyglądać się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery i pierwszym formom życia. Po pełnej wrażeń podróży udaliśmy się do Oceanarium w którym głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego obrazu. Zostaliśmy przeniesieni w świat podwodnego życia ogromnych gadów.

Następnie zaczęliśmy nasz spacer wśród prehistorycznych zwierząt. Modele różnorodnych dinozaurów pomogły nam „przenieść” się miliony lat wstecz.
Kolejnym punktem tak bogatego programu były warsztaty paleontologiczne, na których ozdabialiśmy odlewy gipsowe dinozaurów. Punktem kulminacyjnym pobytu w Krasiejowie były odwiedziny w Parku Ewolucji Człowieka. Tutaj byliśmy świadkami fascynujących przemian oraz dołączyliśmy do grona podróżników w czasie – temponautów. Technologia cyfrowa oraz rzeczywisto,ść zmieszane tutaj są w takim stopniu, że mieliśmy trudność w ich odróżnieniu.

Park Jurajski miał do zaoferowania nie tylko naukowe fakty, ale również niezwykły plac zabaw, który zachwycił wszystkich. Spędziliśmy niezapomniane chwile, bez ograniczeń korzystaliśmy tam z karuzeli, zjeżdżalni, trampolin i innych atrakcji. Pełni wrażeń i w doskonałym humorze wróciliśmy do domu. To była fantastyczna wycieczka z niecierpliwością czekamy na następną za rok!

Agnieszka Grzybowska, Anna Neuhof, Sylwia Linek