"Lekturowa szafa" uczniów klasy IVa

Jak podsumować omówienie lektury "Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa"? Można to zrobić na wiele sposobów. Jednym z nich był projekt czwartoklasistów, którzy na lekcji języka polskiego pokazali wykonane przez siebie z pudełek po butach przepiękne szafy przenoszące nas do niezwykłej krainy Narnii.

Uczniowie klasy IVa wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością. Magiczne szafy zawierały m.in.: świecące latarnie, sylwetki bohaterów lektury, śnieg z waty, groźnego Aslana oraz prawdziwe futra zawieszone na wieszakach. Wszyscy z zapartym tchem podziwiali prace swoich kolegów i koleżanek. Każdy z czwartoklasistów omówił swój projekt i tym samym utrwalił znajomość treści poznanej lektury.

"Lekturowa szafa" uporządkowała wiadomości dotyczące książki C. S. Lewisa i równocześnie sprawiła uczniom wiele radości.

I. Tomiczek