Dzień Edukacji Narodowej i otwarcie Laboratorium Talentów

Dzień Edukacji Narodowej, czyli Dzień Nauczyciela to szczególne święto dla każdej szkoły w Polsce, podczas którego dziękujemy nauczycielom i pracownikom oświaty. Uroczyste obchody odbyły się również w Szkole Podstawowej w Nędzy.

Dzień  Nauczyciela połączony był z uroczystym otwarciem Zielonej Pracowni, która nazwana została Laboratorium Talentów. Projekt Zielona Pracownia został sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na łączną kwotę 50 tys zł.
Dzień Edukacji Narodowej uświetnili swoją obecnością wyjątkowi goście: Katarzyna Rząsa, przedstawicielka biura senatorskiego Ewy Gawędy, Aleksandra Radzikowska reprezentującą WFOŚiGW, starosta Grzegorz Swoboda, wójt Anna Iskała, wizytator z Kuratorium Katowicach Delegatura Rybnik Elżbieta Kielska, przewodniczący Rady Gminy Gerard Przybyła, sekretarz Krystian Dolipski, proboszcz ks. Mariusz Babula, skarbnik Katarzyna Paszenda, główny specjalista od spraw oświaty Edyta Szajt i przewodnicząca Rady Rodziców Elwira Wolny.
W tym dniu nie zabrakło życzeń i podziękowań.
W części oficjalnej głos zabrał Pan dyrektor Ireneusz Fiet, który złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękował za trud włożony w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczył nagrody nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji.
W trakcie uroczystości również pani wójt - Anna Iskała - wręczyła nagrody.
Otrzymali je: Sylwia Linek – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz Ireneusz Fiet - dyrektor szkoły.
Dzień Edukacji Narodowej przypomina nam, że razem tworzymy niepowtarzalną społeczność Szkoły Podstawowej w Nędzy.