Wyjazd do kina klasy IVb

Jak rozpocząć omawianie lektury "Mikołajek"? Najlepiej wybrać się do kina na film "Szczęście Mikołajka", który doskonale przygotowuje uczniów do odbioru tego utworu literackiego. Tak zrobili uczniowie klasy IVb, którzy pod opieką p. Iwony Tomiczek oraz p. Edyty Pali wybrali się 10 marca do Multikina w Rybniku.

Film "Szczęście Mikołajka" to animowana produkcja francusko-luksemburska z 2022 roku, poświęcona Mikołajkowi - bohaterowi serii komiksów i książek autorstwa René Goscinnego i Jeana-Jacques'a Sempégo. Uczniowie mieli możliwość nie tylko przypomnieć sobie śmieszne historie tytułowej postaci lektury, ale także poznać życie i twórczość autorów "Mikołajka". Były chwile zabawne, ale także wzruszające i skłaniające odbiorców do refleksji. Na pewno warto wybrać się na ten film. Polecamy!

I. Tomiczek