Projektowo na języku polskim

Uczniowie klas IVb, Va, VIa i VIIa w bieżącym roku szkolnym mieli możliwość uczestniczenia w wielu kreatywnych projektach polonistycznych.

Aktywnie wzięli udział w programie Insta.Ling, utrwalając codziennie ortografię. Na lekcjach nie zabrakło inscenizacji, słuchowiska, pudełka z lekturami, a nawet projektu czasopisma na podstawie lektury H. Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy". Klasa VII przedstawiła inscenizację "Dziadów" cz.II dla klas ósmych, natomiast Va zaprezentowała w auli mit o Demeter i Korze, wykorzystując przepiękną scenografię. Czwartoklasiści wykonali z pudełek po butach oryginalne szafy z "Opowieści z Narnii", a w czasie świątecznym nagrali słuchowisko na podstawie baśni H.Ch. Andersena "Dziewczynka z zapałkami", które zostało zaprezentowane podczas klasowej wigilii. Przygotowali także inscenizację "Bajki o rybaku i złotej rybce", którą mogli obejrzeć pierwszoklasiści oraz przedszkolaki. Starsi koledzy z klasy VII wykonali grę planszową na podstawie lektury J. Słowackiego "Balladyna", natomiast klasa Va przygotowała ciekawe czasopisma "Nowiny Afrykańskie" inspirowane lekturą H. Sienkiewicza. Uczniowie klasy VIa pokazali swoje zdolności manualne, wykonując cudowne chatki Hobbita. Wszystkie prace uczniów zdobią salę nr 23 i są dowodem kreatywności i zdolności uczniów naszej szkoły. Do grona obdarzonych talentem osób należy z pewnością Julia Jurkowska z klasy VIa, która samodzielnie wykonała portrety znanych poetów i pisarzy. Jej dzieła również zdobią klasę polonistyczną.

Mamy nadzieję, że w kolejnym roku szkolnym uczniowie z takim samym zapałem będą pracowali na lekcjach języka polskiego.

I.Tomiczek