MISTRZ ORTOGRAFII 2023

12 maja br. w naszej szkole podsumowano wyniki szkolnego konkursu ortograficznego. O tytuł MISTRZA ORTOGRAFII 2023 walczyło 38 uczniów z klas IV-VIII. Uczestnicy konkursu zmagali się z zawiłościami polskiej ortografii i interpunkcji, pisząc dyktando m.in. o charcie Żelku, Henryku i jego wyżłach oraz o wiosennym przebudzeniu.

I miejsce i tytuł MISTRZA ORTOGRAFII otrzymała uczennica klasy VIIIa, Natalia Bombała. II miejsce zajęła Paulina Czech z klasy Va, natomiast III miejsce otrzymała Aleksandra Ulman z klasy VIIIb. W tym roku szkolnym to już drugi konkurs ortograficzny zorganizowany przez polonistkę Iwonę Tomiczek. Uczniowie mieli również okazję sprawdzić swoje ortograficzne umiejętności w X edycji Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego", które jest wyjątkowym projektem edukacyjnym adresowanym do uczniów wszystkich typów szkół. Rywalizacja w tym konkursie to nie tylko sprawdzian znajomości języka ojczystego, ale też okazja, by przywołać pamięć o najważniejszych postaciach i wydarzeniach współczesnej historii Polski (po roku 1918). Jest to również jedna z aktywnych form wspólnych obchodów Święta Niepodległości przez społeczność szkolną.

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział w konkursach ortograficznych.

I. Tomiczek