Wolontariat szkolny na medal. Podsumowanie działań Klubu Wolontariatu

Wolontariusze istnieją właściwie od początku ludzkości. Zawsze znajdowali się ludzie, którzy chcieli pomóc innym z dobroci serca. W naszej szkole udało się powołać do działania młodych ludzi, którzy bezinteresownie mogą dać innym coś z siebie, a przy tym doświadczają radości, która przewyższa to, czego dokonali. Klub Wolontariatu działa już dobrych kilka lat.Nasz ster pozwala im zmierzać w pewnym kierunku, osiągać cel.

W ubiegłym roku udało się nam przeprowadzić kilka akcji, z których pieniążki przekazaliśmy dla potrzebujących:

„Dzień Dyni i Skarbów Jesieni” (pyszności dyniowe i nie tylko),

„Serce dla Leonka” (sprzedaż kartek świątecznych dla Leonka Cebuli),

„Maska na bal” (sprzedaż masek karnawałowych),

„Serce na Dzień Kobiet” (szycie serduszek i sprzedaż dla chorej Nicole),

„Zumba dla Leonka” – byliśmy, pomogliśmy;

Dodatkowo cały rok pielęgnowaliśmy naszą rabatkę POLE NADZIEI dla Hospicjum w Raciborzu.

Nasi Wolontariusze są bardzo otwarci na nasze pomysły. Często przychodzą pytając o możliwości pomocy. Nasz Klub zrzesza 76 uczniów z klas 4-8! Wszyscy członkowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najstarsi ósmoklasiści dodatkowo zaświadczenia.

Na koniec roku szkolnego chciałybyśmy w imieniu swoim i Dyrekcji podziękować naszym uczniom, członkom Klubu. Wasz uśmiech, zapał do pracy i działania jest dla nas najpiękniejszym uczuciem! Jako nauczycielki Szkoły Podstawowej w Nędzy jesteśmy dumne z Waszej postawy. Dziękujemy również wszystkim rodzicom za to, że zawsze możemy liczyć na pomoc i zaangażowanie.

Matka Teresa z Kalkuty mówiła: „Nie martw się tak bardzo problemami, jakimi żyje świat, ale po prostu odpowiadaj na potrzeby konkretnych ludzi”. Chcemy naszym uczniom pokazać ideę wolontariatu.

Anita Grycman i Ilona Sadowska – opiekunki Klubu Wolontariatu