Zmarł Krystian Okręt były nauczyciel Szkoły Podstawowej w Nędzy

W dniu 25 czerwca 2023 roku zmarł w wieku 63 lat były nauczyciel Szkoły Podstawowej w Nędzy p. Krystian Okręt.

Pan Krystian urodził się 12 sierpnia 1959 roku w Nędzy. W 1982 roku ukończył studia polonistyczne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W tym samym roku rozpoczął pracę w Szkole Podstawowej w Adamowicach jako nauczyciel języka polskiego, a w latach 1999-2001 pełnił funkcję dyrektora tej szkoły. Od 2001 roku nauczyciel języka polskiego Szkoły Podstawowej w Nędzy, z którą był związany do przejścia na emeryturę w 2020 roku.

Zawsze oddany sprawie szkoły za co wielokrotnie był nagradzany. W latach 1999-2023 radny Rady Gminy Nędza. W tym czasie pełnił także funkcję zastępcy Przewodniczącego Rady Gminy oraz Przewodniczącego Komisji Oświaty Rady Gminy. Pana Krystiana zapamiętamy jako człowieka skromnego, pełnego pasji dokumentowania lokalnej historii i miłośnika „małej ojczyzny”. Cześć Jego pamięci!

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 29 czerwca w kościele parafialnym w Nędzy o godzinie 11.00.