MUZYCZNY EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W NASZEJ SZKOLE

Tegoroczny Europejski Dzień Języków, przypadający na 26 września, obchodziliśmy „śpiewająco”. Wszystkie klasy wzięły udział w wielojęzykowym pokazie Mini Playback Show. Uczniowie, po wcześniejszym wylosowaniu piosenki obcojęzycznej, mieli za zadanie ją zaśpiewać.

Na scenie pojawili się młodzi artyści, prezentując utwory włoskie, hiszpańskie, czeskie, angielskie i niemieckie. Cała szkoła świetnie bawiła się do utworów takich zespołów, jak ABBA, Queen, The Kolors. Nie zabrakło też utworów Al Bano i Rominy Power, Alvaro Solera, Vanessy Paradis, Roya Orbisona, Neny, DJ Oetzi, Madonny, czy Ivana Mladka.

Na pochwałę zasługują wszyscy uczniowie, którzy naprawdę zaangażowali się w przygotowanie swoich pokazów. Spędziliśmy radosny czas rozwijając umiejętności językowe i relacje między uczniami.

Klasy najmłodsze miały swój festiwal piosenek obcojęzycznych 27 września, gdzie także zaśpiewały znane dziecięce piosenki anglo- i niemieckojęzyczne. Na scenie oprócz śpiewu pojawił się taniec, pluszowe zwierzątka i radosne uśmiechy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego show za wspaniałe występy oraz nauczycielom i wychowawcom za pomoc w przygotowaniach.

Nauczyciele języków obcych