Narodowe Czytanie w naszej szkole

W tym roku szkolnym, w ramach akcji Narodowe Czytanie, uczennice klas siódmych: Agata Achtelik, Alicja Frątczak
oraz Zofia
Szyszko czytały swoim kolegom i koleżankom fragment powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

„To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna
i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu…” – napisał Prezydent RP Andrzej Duda, zachęcając do udziału we wspólnym czytaniu powieści Orzeszkowej.

Narodowe Czytanie jest doskonałą okazją, aby docenić wartość czytania, budować postawy patriotyczne poprzez szerzenie znajomości klasyki literatury polskiej.

Dziękujemy uczennicom za zaangażowanie w tegoroczną akcję i już zapraszamy na kolejną edycję w 2024 roku.

Lekturą Narodowego Czytania będzie ,,Kordian" Juliusza Słowackiego.

Wanda Rutko