Dzień Papieski

"Gramy Jana Pawła II"

W poniedziałek 17 października obchodzono w naszej szkole Dzień Papieski. Organizatorami byli katecheci: mgr Małgorzata Kozielska i mgr Rafał Lincner.

Uczniowie klas gimnazjalnych mieli za zadanie przypomnieć kilka scen z życia Jana Pawła II. Forma była dowolna, więc uczniowie sprawnie połączyli wiele technik: grę aktorską, śpiew, fragmenty filmów, nagrania audio i wiele innych. Wśród odegranych scenek pojawiły się m.in.: zamach na papieża, rozmowa papieża z Ali Agca w więzieniu, święcenia kapłańskie, słynne okno na Franciszkańskiej 3, młody Wojtyła w kamieniołomach.

Natomiast uczniowie szkoły podstawowej uczcili „Dzień Papieski” programem słowno-muzycznym „Magazyn Katolicki”, który miał przypomnieć dzieciom najważniejsze wydarzenia z życia błogosławionego Jana Pawła II, a przez to zachęcić do pogłębiania wiedzy o życiu i działaniu Papieża Polaka.

Do „telewizyjnego staudia” zaproszono ważnych gości, którzy rozmawiali o Ojcu Świętym. W rolę dziennikarzy, prezenterów oraz zaproszonych gości wcielili się uczniowie klas IV i V. Program rozpoczął i zakończył występ „Aniołków Waldiego”: Nadii (kl. I) i Martyny (kl. III) Wiesner.

Na zakończenie obu przedsięwzięć wspólnie odśpiewano Barkę – ulubioną, oazową piosenkę Błogosławionego Jana Pawła II.