W Instytucie Fizyki

Doświadczyliśmy fizyki

19 września 2012 roku uczniowie klas trzecich gimnazjum ponownie odwiedzili Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, co jest już tradycją szkoły od kilku lat.

Tym razem w ramach "Osobliwości Świata Fizyki 2012" młodzież wzięła udział w prezentacji doświadczeń fizycznych - 3 odzielne lekcje fizyki o tematach:

1. Zajrzeć w świat atomów.

2. Jedna materia - wiele stanów.

3. Panta Rhei - wszystko płynie.

Pod czujnym okiem opiekunów p. Ilony Sadoskiej, p. Izabeli Pielczyk i p. Oliwii Joszko uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z fizyki zdobytą w gimnazjum, w sposób pasjonujący i bardzo ciekawy. W "pigułce" poznali przykładowy dzień pracy naukowców z Instytutu Fizyki, mogli wczuć się w atmosferę świata naukowego, a może i w wielu zapaliła się iskra chęci studiowania fizyki w przyszłości. Na to z radości zaciera ręce p. Maria Wadowska - nauczycielka fizyki, która jest inicjatorem tych wyjazdów od wielu lat.

M. Wadowska