Gościmy Lisa Witalisa

Zabawa w teatr

26 października w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy gościli aktorzy Teatru Warszawskiego.

Uczniowie klas I- III zobaczyli na żywo spektakl teatralny pt.: „ Szelmostwa Lisa Witalisa”, w trakcie którego najodważniejsi mieli okazję wystąpienia na scenie obok zawodowych aktorów. Publiczność przyjęła przedstawienie z ogromnym aplauzem nagradzając aktorów gromkimi brawami. Ta szczególna forma aktywności i ekspresji twórczej uczniów pobudziła wyobraźnię wszystkich uczestników spotkania. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły pogłębili swoją wiedzę o teatrze podczas warsztatów teatralnych doskonale prowadzonych przez Józefa Onyszkiewicza. Pierwszoklasiści wykorzystają zdobytą wiedzę na zajęciach teatralnych, w których uczestniczą w trakcie całego roku szkolnego w ramach zajęć lekcyjnych.

Po godzinnym przedstawieniu dla klas I-III rozpoczął się występ dla uczniów klas IV-VI, na którym aktorzy wykorzystali fragment „Zemsty” A. Fredry, aby ukazać kunszt aktorskiego rzemiosła. Podczas przedstawienia zaangażowali do swojego występu osoby z widowni. Uczniowie doskonale bawili się podczas inscenizacji i aktywnie brali w niej udział. Aktorzy w sposób humorystyczny, a jednocześnie profesjonalny, dostosowany do poziomu uczniów, zapoznawali najmłodszą publiczność z tajnikami aktorstwa oraz z zasobem słownictwa związanego z teatrem. Dodatkowym atutem występu było wykorzystanie przez artystów licznych i zarazem trafnych cytatów z literatury.

Spotkanie z warszawskimi aktorami z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczniów.

Sylwia Linek

Ewa Skatuła