W trosce o bezpieczeństwo uczniów

Sznupek i Cezar nowymi przyjaciółmi dzieci z Nędzy

20 października 2011 roku uczniowie klas II i III wraz z wychowawcami uczestniczyli w spotkaniu z raciborskimi policjantami.

Spotkanie to zostało zorganizowane przez pracowników Biblioteki Gminnej w Nędzy i miało na celu przekazanie podstawowych informacji na temat bezpiecznego zachowania się w stosunku do napotkanych zwierząt, bezpieczne poruszanie się po drogach w trakcie dojścia do szkoły oraz zasad bezpiecznego zachowania się w domu i umiejętnego korzystania z numerów alarmowych 997, 112, 999, 998.

Największym jednak zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się maskotka Sznupek i pies służbowy Cezar. W trakcie spotkania dzieci bawiły się w odgadywanie zagadek i rozpoznawanie znaków drogowych. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali odblaski oraz pamiątkowe dyplomy.