Ogólnopolski Tydzień Kariery

Zaplanuj swoją karierę

W dniach 17-23 października  po raz kolejny młodzież naszego Gimnazjum uczestniczyła w realizacji  Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (OTK), którego inicjatorem i organizatorem jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej.

Problematyka kształcenia ustawicznego, rynku pracy, planowania własnej kariery zawodowej i zarządzania nią jest bardzo aktualna w związku ze zmieniającym się zapotrzebowaniem  na różne zawody i stale  rosnącymi wymaganiami wobec pracowników.

Dotyczy to także młodych ludzi, którzy w niedalekiej przyszłości staną przed koniecznością wyboru zawodu.  Nasze Gimnazjum przygotowuje młodzież do podejmowania trafnych i świadomych decyzji w oparciu o wiedzę o nich samych - ich mocnych i słabych  stronach, talentach, możliwościach psychofizycznych, znajomości zawodów i szkół ponadgimnazjalnych.

W trakcie trwania OTK uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w tematycznych zajęciach edukacyjnych, w projekcji filmu na temat różnorodności zawodów, przygotowania projektów tematycznych oraz prezentacji multimedialnych.

Podczas warsztatów aktywizujących, lekcji tematycznych starano się wpoić uczniom, że  od ich osobistego rozwoju zależy, jaki zawód będą wykonywać w przyszłości z zadowoleniem i satysfakcją.

Przygotowała: Monika Bajak