Cała noc przed ekranem

Maraton Filmowy w naszej szkole

Uczniowie gimnazjum w Nędzy dość nietypowo zainicjowali długi listopadowy weekend, urządzając mianowicie maraton filmowy w nocy z 10 na 11 listopada.

W długich godzinach jesiennej ciemności zmieściło się aż 5 filmów – jedne tytuły były propozycją uczniów, inne opiekunów imprezy. Gatunki też były różne; na dwóch melodramatach („Wciąż ją kocham” i „Charlie St.Cloud”) można było trochę podrzemać, by zebrać siły przed oskarowym „Jak zostać królem” z rewelacyjnym Collinem Firthem w roli angielskiego władcy, heroicznie walczącego z jąkaniem oraz przed inteligentnie straszącym horrorem z duchami upominającymi się o ujawnienie zbrodni. Do wytrawniejszych amatorów dziesiątej muzy  mocno też przemówił przejmujący „Slumdog, miloner z ulicy” – o chłopcu z kalkuckich slumsów, który wygrywa miliard w teleturnieju, co niekoniecznie oznacza dla niego wyłącznie pasmo przyjemności.

Przed ekranem czas od 21. do 7. rano upłynął bardzo szybko, zwłaszcza że wygodną pozycję zapewniały materace na podłodze i jaśki pod głowami, a przed chłodem chroniły śpiwory. Jeśli dodać do tego zapasy chipsów, paluszków i tym podobnych kinowych specjałów, obraz przyjemności stanie się w miarę pełny. Rzecz cała była inicjatywą Samorządu Szkolnego, a fachową opiekę zapewniły panie B. Oleszowska i K. Czogalik. One też prowadziły krótkie dyskusyjki między filmami.

Nie było to wydarzenie precedensowe, jako że podobna impreza odbyła się w naszej szkole już półtora roku temu. A będzie i następna, gdyż z racji ogromnego zainteresowania filmowym noclegiem trzeba było podzielić chętnych na dwie grupy. Ta druga zalegnie przed ekranem lada noc.