Sprzątanie świata łączy ludzi

15 września uczniowie najmłodszych klas I- III wzięli udział w kolejnej 30. edycji Akcji „Sprzątanie świata- Polska”. Akcja odbywa się zawsze w trzeci weekend września i polega na społecznym zaangażowaniu się jak największej ilości osób i instytucji w sprzątanie najbliższego otoczenia z zalegających tam śmieci. Kształtowanie światopoglądu w duchu poszanowania przyrody- edukacja odpadowa i i inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko, to inwestycja w przyszłość i znak naszej odpowiedzialności za Matkę Ziemię. Wielkie podziękowania do wszystkich uczestników wydarzenia, kieruje Fundacja Nasza Ziemia- koordynator Akcji w całej Polsce. Sprzątanie świata łączy ludzi!

szkolny koordynator Akcji

Sylwia Linek