Dzień Głośnego Czytania

29 września br. w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. O tym, że warto czytać, nie trzeba nikogo przekonywać. Wszyscy wiemy, że czytanie rozwija wyobraźnię, język, pamięć, uczy logicznego myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę oraz słownictwo. W ramach akcji polonistki, p. Iwona Tomiczek oraz p. Wanda Rutko, przygotowały głośne czytanie tekstów dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII. Korzystając z okazji, że rok 2023 jest również rokiem Aleksandra Fredry, nauczycielki wybrały dla uczniów utwory tego pisarza. Młodsze dzieci wysłuchały "Pawła i Gawła" oraz "Małpę w kapieli", natomiast ósmoklasiści przeczytali starszym kolegom przez radiowęzeł fragment lektury obowiązkowej pt."Zemsta". W akcję czytelniczą zaangażowali się następujący uczniowie: Alicja Frątczak, Wiktor Cyran, Szymon Porwoł, Julia Wyżykowska, Maja Stańczyk, Basia Pawłowicz, Szymon Grycman, Igor Weiner oraz Tosia Gembalczyk.

Mamy nadzieję, że akcja zachęci wszystkich uczniów do aktywnego czytania.

Iwona Tomiczek