Europejski Tydzień Kodowania CodeWeek 2023 w klasie I

CodeWeekto inicjatywa promująca naukę kodowania w różnym wieku i na różne sposoby, promująca programowanie i kompetencje cyfrowe uczestników w ciekawy i interesujący sposób. 19 października pierwszoklasiści wzięli udział w zajęciach „Lekcja kodowania”. Inicjatywa zgłoszona przez wychowawcę klasy pierwszej miała na celu w przystępny sposób zaznajomić najmłodszych uczniów naszej szkoły z zagadnieniem kodowania. Były zabawy ruchowe, kodowanie na dywanie i wyzwania z wykorzystaniem tablicy interaktywnej- wszystko po to, aby odczarować słowo "kodowanie". Współpraca, krytyczne myślenie, kreatywność, komunikacja i budowanie relacji, poszukiwanie rozwiązań i gotowość do poszukiwania wiedzy, to kompetencje przyszłości, które są tematem przewodnim CodeWeek. Pierwszoklasiści spisali się na medal- pokazali, że potrafią wykorzystać wiedzę i umiejętności, które zdobyli w ramach Ogólnopolskiego Programu „Uczymy Dzieci Programować”, w którym uczestniczą w bieżącym roku szkolnym. Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Brawa dla uczestników spotkania!

wychowawczyni: Sylwia Linek